Jak wybrać zagłówek do sypialni?

Tapicerowany zagłówek łóżka zamawiany pod wymiar to dość duży koszt, zwłaszcza jeśli nakładają się na niego inne remontowe wydatki. Zamiast rezygnować z marzeń o pięknej ozdobie łóżka w sypialni, możesz spróbować przygotować ją samodzielnie. Oprócz luksusowo wyglądającej dekoracji zyskasz niezwykłą satysfakcje z własnoręcznie przygotowanej ozdoby. Taki własny projekt nada też osobistego charakteru Twojej sypialni.

Pikowany zagłówek

zaglowek-pikowanyTo charakterystyczne przeszycie będzie dobrze wyglądało w aranżacjach w klasycznym stylu, doda pomieszczeniu ponadczasowej klasy i elegancji. Jeżeli chcesz, by wnętrze Twojej sypialni wyglądało jak w luksusowym pałacu zdecyduj się na zagłówek obity aksamitem. Pikowany zagłówek z miękkiego materiału, oprócz funkcji dekoracyjnej będzie również wygodnym oparcie podczas wieczorów spędzanych w łóżku z książką. Pikowany zagłówek z powodzeniem przygotujesz samodzielnie w domowym zaciszu. Nie musi on wiele kosztować, by wyglądał na luksusowy produkt.

Modułowa budowa zagłówków

Pozwala łączyć różne kolory i pomysły na wnętrza. Gotowe panele tapicerowane możesz łączyć w dowolny sposób, tworząc połączenia kolorystyczne dopasowane do Twoich potrzeb. W zależności od upodobań zdecyduj się na stonowane i klasyczne kolory lub wyraź swój temperament, stawiając na dynamiczne barwy i różne wzory obicia. Możesz kreować swoją przestrzeń i dostosować panel do własnych upodobań. Panele tapicerowane pozwolą też dostosować wymiary do kształtu łóżka. Jeżeli masz wąskie łóżko nic nie stoi na przeszkodzie by np. prostokątne moduły spróbować ułożyć pionowo lub zupełnie wyjść poza ramę łóżka i ułożyć moduły pod sam sufit. Panele tapicerowane sprawdzą się też dobrze jako siedzisko na pufy, zrobione np. ze skrzynek po owocach, które doskonale wpasowują się w obecne trendy wnętrzarskie.

Zagłówek w pokoju dziecięcym

Zagłówek możesz też zamontować wzdłuż łóżka dziecka, by je chronić przed bolesnymi zderzeniami ze ścianą podczas zabaw. Oprócz ochronnej funkcji zagłówek w pokoju dziecka pełni również funkcję dekoracyjną. Zbudowany z modułów obitych materiałem z nadrukiem postaci z ulubionych bajek Twojego dziecka pobudzi jego kreatywność. Taki zagłówek z powodzeniem przygotujesz samodzielnie. Jako moduły możesz wykorzystać przycięte gąbki, znajdź kolorowe materiały obszyj nimi wycięte z gąbki kwadraty i zamontuj za łóżeczkiem Twojego malucha. Zagłówek w pokoju dziecka nie musi być dziełem sztuki, jego podstawowa funkcja to ochrona przed stłuczeniami. Wykonując go samodzielnie będziesz mieć większą satysfakcje i jego koszt będzie mniejszy niż gotowy produkt zamawiany na wymiar u producenta. Dzieci i tak go szybko zniszczą, a jeżeli nie wydaliśmy na jego zakup dużo pieniędzy nie szkoda go będzie wyrzucić.

Jeśli nie zagłówek tapicerowany to co?

W Internecie znajdziesz mnóstwo aranżacyjnych inspiracji jak na wykonania ozdobnej ramy łóżka. Za łóżkiem możesz np. zrobić konstrukcje z palet, która świetnie sprawdzi się w rustykalnych wnętrzach. Triumfującą w ostatnim czasie inspiracją na portalach wnętrzarskich i coraz częściej przenoszoną do naszych sypialni jest położenie na ścianie paneli, które z podłogi będą przechodzą bezpośrednio na ścianę.

Zagłówek obity miękkim materiałem ociepli każde wnętrze, dlatego jeśli marzysz o przytulnej, a w dodatku pięknie wyglądającej dekoracji łóżka, warto rozważyć zakup lub samodzielne wykonanie zagłówka do Twojej sypialni.

Leave a Reply