Panele ogrodzeniowe metalowe – na co zwrócić uwagę przed ich zakupem

Ogrodzenia z metalu są coraz częściej spotykanym architektury – wyznaczają teren zarówno posesji prywatnych jak i obiektów użyteczności publicznej. Poniżej kilka aspektów, którym warto się przyjrzeć na etapie poszukiwań odpowiedniego ogrodzenia.

Gdzie sprawdzą się panele ogrodzeniowe metalowe?

panele-ogrodzeniowe-metaloweOgrodzenie pełni kilka funkcji – jedną z nich jest wytyczenie granic działki oraz zabezpieczenie jej przed wtargnięciem niepowołanych osób. 

Z uwagi na atrakcyjny stosunek jakości do ceny – takie ogrodzenia panelowe są wybierane zarówno przez osoby prywatne jak i instytucje oraz firmy. 

Mnogość zastosowań tych paneli powoduje, że można coraz częściej zaobserwować je w swoim otoczeniu.

Rodzaje paneli ogrodzeniowych – przetłaczane 3D i proste 2D

Panele 2D i 3D różnią się przede wszystkim układem drutów. W przypadku tych pierwszych – są one zupełnie proste zarówno w orientacji pionowej jak i poziomowej. 

Z kolei ogrodzenia panelowe 3D wyróżniają się przetłoczeniami, które finalnie zapewniają ciekawy efekt przetłoczeń. Zasada jest tu bardzo prosta – im wyższe ogrodzenie – tym więcej przetłoczeń. W efekcie ogrodzenie staje się bardziej zdobne.

Montaż gotowych paneli jest bezproblemowy

Wygoda i praktyczność takich systemowych ogrodzeń wyraża się również w nieskomplikowanym sposobie montażu. Z uwagi na to, że cała procedura opiera się na sprawnym połączeniu otrzymanych podzespołów można z powodzeniem przeprowadzić tę procedurę samodzielnie. Jasna instrukcja powinna ułatwić szybki montaż. 

Wszystkie elementy zostały stworzone w przemyślany sposób – w efekcie w skład zestawu wchodzi komplet podzespołów do intuicyjnego połączenia.

Jeżeli jednak borykasz się z permanentnym brakiem czasu – z powodzeniem możesz wykorzystać do tego fachowców z ramienia firmy produkującej ogrodzenie. Dzięki temu zyskasz pewność, że płot zostanie zainstalowany poprawnie, a Ty zyskasz czas na inne, ważne dla Ciebie czynności. 

Malowanie proszkowe w kolorach RAL

malowanie-proszkowe-RALOgrodzenia panelowe oferowane przez Janmet są malowane proszkowo. Atutem tej metody jest to, że zapewnia nienaganne pokrycie powierzchni wybranym kolorem. Naelektryzowane cząstki farby są nanoszone na panele, co przekłada się na nieskazitelnie gładką powierzchnię bez jakichkolwiek grudek i nierówności. 

Poza możliwością skorzystania ze standardowej palety dostępnych kolorów można również pomalować swoje ogrodzenie w dowolnej kolorystyce RAL. W efekcie możesz w pełni spersonalizować swoje ogrodzenie i sprawić, aby stało się spójnym uzupełnieniem pozostałej części posesji, dobierając np. kolor płotu pod elewację budynku.

Dopasuj wysokość i szerokość przęseł do swoich potrzeb

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań ogrodzenia dla siebie – weź pod uwagę obowiązujące wymogi prawne względem wymiarów płotu. Zgodnie z prawnymi zapisami maksymalna wysokość ogrodzenia, która nie wymaga uprzedniego zgłaszania się po zezwolenie wynosi 220 cm. 

Jeżeli jednak zależy Ci na niższym rozwiązaniu – panelowe ogrodzenia oferują kilka możliwości w ramach dostępnych zarówno wysokości jak i szerokości. 

W przypadku bram i furtek – tutaj sprawa jest już regulowana prawnie. Zgodnie z przepisami brama powinna mieć min. 240 cm szerokości, a furtka – minimum 90 cm.

Na Janmet-Panele.pl znajdziesz kilka popularnych rozwiązań, spośród których z pewnością uda Ci się znaleźć odpowiedni dla siebie wariant.

Jaką bramę wybrać do paneli – przesuwną czy skrzydłową?

brama-skrzydlowaUzupełnieniem ogrodzenia panelowego będzie kompatybilna brama. W ogólnym uproszczeniu – do wyboru są tutaj bramy przesuwne i skrzydłowe. Wybór tej pierwszej jest z reguły podyktowany aspektem finansowym – jest to jednak zawsze wygodniejsze rozwiązanie niż brama otwierana ręcznie, a tańsze od bramy z napędem. Inną okolicznością, w czasie której dochodzi do wyboru bramy przesuwnej jest fakt posiadania płytkiej posesji – nie zajmuje bowiem wiele miejsca. Z drugiej strony – działka musi być na tyle szeroka, aby brama mogła swobodnie przemieszczać się w bok.

Bramy skrzydłowe nie mają z kolei wymagań dotyczących szerokości posesji – powinna być za to wystarczająco głęboka, aby skrzydła mogły swobodnie się otwierać.

 

Warto też wspomnieć, że automatyczne bramy z napędem są droższe, jednak oferują również o wiele większą wygodę. To z kolei będzie szczególnie docenione zimą i jesienią – wówczas perspektywa opuszczenia pojazdu w celu otwarcia takiej manualnej bramy może być źródłem dyskomfortu.

Powyższy poradnik powinien dostarczyć podpowiedzi na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas poszukiwań ogrodzenia panelowego. Takie systemowe płoty mają wiele zalet i stanowią doskonałe uzupełnienie posesji.

 

Leave a Reply